menu

Попри карантинні обмеження, активно працюють туристсько-краєзнавчі гуртки на базі школи. На початку грудня учні 7 класу, які відвідують гурток «Географічне краєзнавство» Полтавського обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради, провели тренування з пішохідного туризму в спортивному комплексі «Розсошенці» Щербанівської сільської ради.

Тренування, що відбувалися з дотриманням санітарно-гігієнічних рекомендацій до занять спортом, покликані забезпечити базову туристську підготовку вихованців гуртків та підготувати їх до відкритої першості КЗ «ПОЦНПВТКУМПОР» з пішохідного туризму в приміщенні. У наших семикласників є непогані шанси посісти на цих змаганнях призові місця.


Насичено та вдало розпочався осінній спортивний сезон 2020 року для учнів Новоселівської ЗОШ, які відвідують туристсько-краєзнавчі гуртки КЗ «Полтавський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді Полтавської обласної ради».

11 вересня на Полтавських міських відкритих змаганнях зі спортивного орієнтування серед аматорів Гринь Владислав здобув І місце, Щолокова Валерія – ІІІ місце.

23 вересня у першості КЗ «ПОЦНПВКУМПОР» зі спортивного орієнтування І місце вибороли Лобко Богдан, Тарасенко Тетяна та Яворська Тетяна, ІІ місце – Кацалап Вероніка, ІІІ місце – Кушнір Андрій. Низка вихованців виконала нормативи третього та другого юнацьких розрядів зі спортивного орієнтування.

26 вересня у рамках відзначення Всесвітнього дня туризму вихованцями ПОЦНПВТКУМПОР наша команда посіла ІІ місце на локаціях «Туристська» та «Спелеологічна», ІІІ місце – на локації «Топографічна».

10 жовтня у відкритому чемпіонаті Полтави зі спортивного пішохідного туризму І місце завоювали Брижаха Даніл та Яворська Тетяна, ІІ місце – Гордієнко Костянтин, ІІІ місце – Кацалап Вероніка. У командному заліку цих змагань наші дві команди впевнено лідирували: вони на І та ІІ місцях.

       


Успішний перший старт юних туристів-краєзнавців школи

2 березня 2019 р. у Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді відбулися традиційні змагання «В’язання вузлів». Вони проводилися у категоріях «Новачки» і «Досвідчені» та у різних вікових групах. З-поміж 54 учасників змагань шестеро учнів 5 та 6 класів представляли туристсько-краєзнавчі гуртки на базі Новоселівської ЗОШ (до речі, це були їхні перші серйозні туристські змагання, до того ж, вони були там єдиними вихованцями гуртків краєзнавчого профілю, решта – із туристсько-спортивних та військово-патріотичних гуртків).

Наші п’яти- та шестикласники в’язали туристські вузли за власним вибором у обмежений час, вузли відповідно до назв на картках-жеребках та розпізнавали вузли навпомацки. За підсумками усіх трьох видів змагань Валерія Щолокова посіла ІІІ місце у віковій групі «5–7 класи» категорії «Новачки», вона нагороджена грамотою Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді та призами. Не залишилися без відзнак і інші учасники з нашої школи: Еліну Богомаз, Даніла Брижаху, Вероніку Кацалап, Максима Конопльова та Івана Мистюка відзначено грамотами головного судді та призами за гідний дебют на туристських змаганнях.


Зимова погода для юних туристів – не перешкода!

Зимового сезону туристсько-краєзнавче життя не впадає у сплячку. Перед канікулами група учнів 7, 8, 10 класів Новоселівської ЗОШ, які відвідують туристсько-краєзнавчі гуртки,  взяла участь у змаганнях зі спортивного орієнтування «Сніжинка – 2019». Ці змагання щорічно проводять Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді та клуб спортивного орієнтування «Центуріон». Найкращий результат з-поміж наших учасників у Владислава Передери: ІІІ місце серед 18 учасників у групі Ч14! Лише трішечки поступився переможцям Михайло Щербак, у нього 4 місце у групі Ч16. Вітаємо наших спортсменів, яких не лякають ні морози, ані снігові замети, і бажаємо їм високих результатів на наступних зимових змаганнях!

 


«Знати, щоб вижити»: захід до Дня Збройних Сил України

5 грудня 2018 р. вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків, що працюють на базі школи, отримали можливість узяти участь у вечорі «Знати, щоб вижити» до Дня Збройних Сил України. Захід відбувся у Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Керівник військово-патріотичних гуртків центру туризму Юрій Яковенко та учасник бойових дій на Сході України, депутат обласної ради Ігор Скляр розповіли вихованцям про потенціал Збройних Сил України та нелегкі будні захисників Вітчизни, продемонстрували навчальні зразки сучасного озброєння, ознайомили з алгоритмом дій після виявлення підозрілих предметів.


Результативна участь в обласній краєзнавчій конференції

27-29 листопада 2018 р. відбулася ІХ обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята». У ній узяли участь 160 юних краєзнавців Полтавщини. Учень 9 класу Новоселівської ЗОШ, вихованець гуртка «Екологічне краєзнавство» Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Владислав Гринь доповідав на секції географічного та екологічного краєзнавства про підсумки червневої експедиції ПОЦТКУМ до м. Кобеляк, учасником якої він був. На учасників конференції, керівників секції справило враження його вміння презентувати власний пошуковий доробок. За кращий виступ Владислава нагороджено дипломом Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації. 


 

Учні школи взяли участь у квесті до Всесвітнього дня туризму

22 вересня 2018 р. командаучнів школи – вихованців туристсько-краєзнавчих гуртківузяла участь у квесті до Всесвітнього дню туризму, проведеному Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді. У Полтавському дендропарку учасникам довелося виконувати найрізноманітніші завдання: відповідати на краєзнавчі запитання і відгадувати загадки, демонструвати туристські уміння і долати перешкоди на маршруті. Усі випробування були успішно пройдені. Окрім яскравих вражень, юні туристи-краєзнавці отримали від організаторів солодкі призи, подарунки та грамоти.


Юні краєзнавці відвідали обласну бібліотеку

17 вересня 2018 р. група вихованців туристсько-краєзнавчих гуртків, що діють на базі школи, відвідала відділ краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки  імені  І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО. Завідувач відділу М.А. Федорова ознайомила учнів із краєзнавчою літературою, з виставками, що діють у відділі. Спільно з керівником гуртків Є.В. Копильцем юні краєзнавці також долучилися до підготовки книжково-ілюстративної виставки «Кобелячок. Річка, що ділить ім’я з містом», адже влітку вони брали участь в експедиції Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді до м. Кобеляк та виконували гідроекологічні дослідження річки Кобелячка.