“Закони потрібні не для страху, а для допомоги громадянам…”
Вольтер
Головними пріоритетними тенденціями роботи Новоселівської ЗОШ І-ІІІ ст. з питання правового виховання і навчання на сучасному етапі є:
- вдосконалення правоосвітньої роботи школи;
- формування національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу;
- доступність для кожного учня всіх форм і типів освітніх послуг;
- рівність умов для повної реалізації здібностей, таланту учня;
- організація правоосвітньої роботи з батьками та учнями;
- підпорядкування змісту навчання й виховання всебічному розвитку особистості школяра.
Школа бачить своєю головною метою забезпечення умов для навчання і виховання патріота України, громадянина правової демократичної держави, який поважає її закони; формування навичок самоосвіти й самореалізації; розвитку сучасного і цілісного наукового світогляду.
Головні завдання школи:
- виховання школяра як громадянина України, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати самостійні рішення у різноманітних життєвих ситуаціях, підготовленої до професійного самовизначення;
- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов`язків людини і громадянина;
- різнобічний розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, формування ціннісних орієнтацій, наукового світогляду.
В нашій школі завдання правової освіти і виховання реалізуються наступним шляхом :
- правоосвітня робота з учнями;
- правоосвітня робота з батьками;
- профілактика шкідливих звичок;
- попередження негативних проявів поведінки;
- співпраця з правоохоронними органами, місцевою владою;
- вивчення Конституції України;
- робота шкільного органу самоврядування.
Правоосвітня робота здійснюється згідно із річним планом виховної роботи.
Превентивне виховання у школі здійснюється як під час уроків, так і в позаурочний час і охоплює як учнів, так і їхніх батьків, а також учителів та адміністрацію школи.
Учні з темами правовиховної роботи знайомляться на уроках правознавства. Щорічно учні школи беруть участь у районній олімпіаді з правознавства.
З метою активізації превентивної роботи спрямованої на збереження і розвиток умов, що сприяють здоров’ю, збереженню життя учнів і на попередження несприятливого впливу на них факторів соціального середовища діє створена Рада профілактики правопорушень, серед підлітків школи.
Суттєве місце у системі правоосвітньої роботи з дітьми посідає робота з батьками. Вона спрямована на забезпечення її правовими та педагогічними знаннями.
Адміністрація школи тримає під постійним контролем відвідування учнями школи та успішність неповнолітніх. До відома батьків доводиться ця інформація, даються рекомендації, надається педагогічна та психологічна допомога. В цьому значну роль відіграє психологічна служба школи. В школі щорічно проходить Всеукраїнський тиждень права , під час якого класоводами та класними керівниками, педагогом – організатором, психологом, вчителем правознавства, бібліотекарем, вчителями малювання проводилися з дітьми колективні творчі справи, лекції, тренінги, бесіди, години спілкування на такі теми:
«Молодь та протиправна поведінка»;
«Учнівська молодь:цінності та пріоритети»;
«Як я знаю свої права» та «Права людини»;
«Чи добрі ви?»; «Який я у спілкуванні»
;«Права дитини – права людини» ;
«Скарбниця правознавця» – бібліотечна виставка правової літератури;
«Мої права та мої обов`язки» ;
«Правознавство в малюнках» ;
«Історія України – історія правових відносин»;
«Клуб знавців права».
Щорічно в школі відбуваються зустрічі з представниками юстиції.
Шановні друзі, колеги, партнери!
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області повідомляє про те, що вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».
Квітневий номер – це тематичний спеціальний випуск видання. У випуску до уваги читачів новини, коментарі, роз’яснення чинного законодавства, що стосуються протидії поширення корона вірусу в Україні.
У рубриці думка експерта консультують очільник Департаменту охорони здоров’я області Віктор Лисак про те ситуація з захворюванням в регіоні, новації у роботі та як убезпечити себе від захворювання. Очільниця Шевченківського відділу ДРАЦС Тетяна Водяник розповідає про особливості здійснення реєстрації шлюбу в умовах карантину.
Особливості режиму надзвичайного стану та надзвичайної ситуації, захисту прав працівників в умовах карантину, як виплачуються лікарняні, як оформити спадщину в умовах карантину, яка відповідальність передбачена за порушення умов карантину, як заповнити декларацію завдяки урядовим сайтам. Про ці та інші питання консультують фахівці системи БПД області.
Серед постійних рубрик видання: земельні та громадські радники інформують, сторінка регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.
Також можна ознайомитися із зразками документів, переглянути медіа галерею з найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.
З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.
Приємного читання!