menu

На сучасному етапі профілактичної роботи серед дітей та учнівської молоді здійснюється об'єднання ресурсів громади з метою зменшення рівня злочинності серед неповнолітніх та профілактики булінгу. В першу чергу це залучення до профілактичної роботи представників правової системи, проведення виховних заходів,  батьківських зборів,  тренінгів та інших заходів. 

Колектив Новоселівської ЗОШ систематично проводить профілактичну та роз'яснювальну роботу з батьками, учнями, щодо безпечного користування ресурсами мережі інтернет та соціальними мережами, навчає критично сприймати та аналізувати інформацію. 


Важливо!!! Рішення Полтавської обласної ради, прийняте на Другому пленарному засіданні четвертої сесії восьмого скликання 09 квітня 2021 року № 176 „Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Полтавської державної адміністрації, Департаменту освіти  і науки облдержадміністрації, Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад Полтавської області, головного управління Національної поліції України в Полтавській області та Відділу протидії кіберзлочинам в Полтавській області, Департаменту кіберполіції Національної поліції України щодо зменшення рівня дитячої смертності внаслідок самогубств, вчинених під впливом шкідливого вмісту мережі Інтернет та проявів булінгу і сексуального насилля в кіберпросторі, а також підвищення рівня кібербезпеки дітей в мережі Інтернет” (додається) 

              У роботі з батьківською громадськістю доцільно використовувати:

       - алгоритм дій, запропонований управлінням превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Полтавській області й надісланий у листі Департаменту освіти і науки від 01.03.2021 № 1633/03.02-18 „Про алгоритм дій щодо виявлення ознак перебування (можливого перебування) дітей на небезпечних соціальних сайтах мережі Інтернет”(додається) ;

       -  рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі, розроблені Міністерством освіти і науки України і надіслані у листі Департаменту освіти і науки від 16.03.2021               № 2204/03.02-18 „Щодо необхідності проведення додаткових профілактичних заходів в середовищі дітей та підвищення обізнаності батьків”(додається) .

Додаток до листа МОН від 10.03.2021 р. № 1/9-128 Рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі

       Питання забезпечення безпеки дітей та учнівської молоді в цифровому середовищі в умовах карантинних обмежень, запровадження дистанційної/змішаної форми навчання повинно постійно перебувати на контролі адміністрації, педагогів та батьків.


9.03.2021 р. начальником відділу «Полтавське бюро правової допомоги» Ражик Тетяною Анатоліївною для здобувачів освіти 5-11 класів Новоселівської ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений правопросвітницький захід «Безпека. Дитина в Інтернеті». Лектор розповіла про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді, а також ознайомила з правилами безпечного Інтернету:

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.
2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
7. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
8. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.


Safer Internet Day цього року у світі відзначався 9 лютого і проходив  під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.  Саме цією подією ми розпочали проведення низки заходів для учнів, з метою безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями.

Учні   7-11 класів долучились до Всеукраїнського онлайн-уроку  "Онлайн-синергія для найкращого інтернету".   Захід відбувся в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна і за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Організаторами Всеукраїнського онлайн-уроку є Академія цифрового розвитку та громадська організація “Центр демократичних реформ та медіа”. Учасники: Артур Селецький - заступник міністра освіти і науки України; Валерія Іонан - заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції; Олег Якимчук - директор з питань взаємодії з органами державної влади Google Україна. Усі учасники отримали цифрові бейджики.

Разом  з Cisco Networking Academy Ukraine  та KHARKIV POLYTECHNIC INSTITUTE учні 7-11 класів протягом лютого навчались та успішно склали тестування з безпеки поведінки в цифровому світі, пройшли Курс “Вступ до кібербезпеки” (з нетерпінням чекаємо сертифікати для учасників та навчального закладу 15.03), стали учасниками олімпіади ХНУВС «Юний кіберерудит 2021", прослухали лекції "Безпека дітей та підлітків онлайн: кібер-булінг, секстинг, грумінг та контент, що шкодить», «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі».

Для учнів 2-6 класів проводились цікаві подорожі до країни «Інтернет» разом з героями мультфільмів, квести, конкурси малюнків, стінгазет, лепбуків тощо.

Для батьків розроблені буклети та інформаційні матеріали «Інтернет-залежність дітей та підлітків».

Новоселівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів пройшла конкурсний відбір і стала учасником проєкту  Шкільний #DOCUтиждень проти булінгу (координатор Пентова Анна), який проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України, експертів-правозахисників та психологів для учнів 5–11 класів та їх батьків.

Під час #DOCUтиждень були проведені вступні уроки, присвячені розумінню поняття «документальне кіно», його особливостей, відмінностей від ігрового, потенційного впливу;

уроки, присвячені поняттю булінгу та кібербулінгу, ознакам, методам протидії, наслідкам, інформуванню про роботу служб, до яких можна звернутися для отримання правової та психологічної допомоги;

батьківські збори — для надання рекомендацій та інструкцій щодо реагування на факти потенційного або наявного фізичного та/або психологічного насильства, побудови діалогу з дітьми, які стали жертвами, свідками цькування, або кривдниками;

  

учні переглянули та обговорили документальні кінострічки фільму «Булер» (режисер Лі Гірш) та «Джованні та балет на воді»(режисерка: Астрід Буссінк);

#DOCUтиждень проти булінгу в школах — це можливість говорити про складне за допомогою реальних історій з життя, перегляду документальних фільмів.

Дякуємо, організаторам, за надані цікаві методичні матеріали!

   


20 листопада 2019 року  відбулася зустріч учнів і працівників Новоселівської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  з начальником відділу правового просвітництва Ражик Тетяною Анатоліївною, яка ознайомила з видами булінгу, дала поради , як уникнути булінгу в шкільному середовищі та куди звернутися, якщо опинилися або стали свідками ситуації булінгу. Провела тренінгове заняття "Що таке булінг та як з ним боротися"


27 листопада 2019 року для учнів закладу провів лекційне заняття  головний спеціаліст Полтавського бюро правової допомоги, адвокат Пархоменко Артем Олександрович на тему "Протидія насильству".


Загальношкільні батьківські збори «Булінг та види булінгу. Покарання за булінг».

На батьківських зборах виступили: директор навчального закладу Черкасова О.Б., практичний психолог Банько Т.В., учитель інформатики Пентова А.А. з доповіддю  "Що таке кібербулінг  та як йому протистояти".


Систематично з учнями 2-11 класів проводяться тижні  безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для кращого та безпечного Інтернету” з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів та безпечної поведінки в мережі.